DĖL SVEIKATOS – Į BALTARUSIJĄ!

Baltarusija – šalis, kuri šiandiena daugeliui iš mūsų yra didelė paslaptis. Naujienų tarnybos dažniausiai pateikia informaciją apie sulaikytas cigarečių kontrabandos siuntas, prezidento A. Lukašenkos kontraversiškus pasisakymus ir pastaruoju metu nerimstantį visuomenės pasipiktinimą dėl suklastotų rinkimų. Tačiau, ar tai viskas, ką mes turėtume žinoti apie savo artimą kaimynę, su kuria mus jungia ilgiausia valstybės sienos dalis (677 km.)? O kas yra už tos sienos? … tai ir etninės lietuvių žemės, ir įspūdingi istorinio paveldo objektai, pasakojantys apie garbingą LDK istoriją, ir ne mažiau rūpestingai puoselėjami savietinės atminties paminklai. Baltarusija – kontrastų šalis, į kurią kai kurie vyresnės kartos žmonės vyksta vedini nostalgijos, žingeidūs turistai – žinių troškimo, sovietinės simbolikos neregėję jaunuoliai – egzotikos, o sveikata besirūpinantys Kiekvienas vyksta, vedinas savų tikslų.

Kur vyksta lietuviai?

Baltarusija nuo seno garsėja sanatorinio gydymo įvairiapusiškumu ir kokybe. Sunku net patikėti, bet šioje, vos tris kartus už Lietuvą, didesnėje valstybėje veikia net 345 sanatorijos ir sveikatingumo centrai, išlaikę valstybinę atestaciją ir įgije veiklos licencijas. Jus mielai priims sanatorijos Mogiliovo, Vytebsko, Bresto bei Gomelio srityse. Tačiau labiausiai lietuvių pamėgtos sanatorijos yra įsikūrusios Gardino bei Minsko srityse.

Į Gardino sritį vilioja nedidelis atstumas, nuostabi gamta, palankios sanatorinio gydymo kainos ir puikūs rezultatai, kuriuos užtikrina aukštos kvalifikacijos gydytojai ir gydymieji gamtiniai ištekliai. Pavyzdžiui, sanatorijoje „Alfa radon“ naudojamas unikalus mineralinis vanduo, išgaunamas iš 300 m. žemės gelmių, prisotintas radono. Radono dujos šiame vandenyje sudaro 20 – 60 Bq/l. Tai optimali koncentracija, reikalinga daugelio ligų gydymui. Vanduo turi nuskausminamųjų, priešuždegiminių savybių, gerina imunitetą, širdies darbą, normalizuoja arterinį spaudimą. Dauguma pacientų po gydymo nebejaučia anksčiau kankinusių sąnarių skausmų, reumato, astmos, pagerėja jų odos būklė. Radono dujomis gydoma tik trijose vietose Europoje: Austrijoje (Gašteino slėnis), Čekijoje (Jachymov) bei Baltarusijoje (Diatlovas). Nesunku nuspėti, kuris kurortas mums arčiau ir kuriame gydymas yra pigiausias.

Sanatorija „Žemčiūžina“ vilioja puikiu kainos ir kokybės santykiu, galimybe neišlaidaujant sustiprinti sveikatą, bet ir pažinti gražų, svetingą ir istoriškai labai mums artimą Gardino miestą. Džiugina tai, kad pasirinkus gydymo kursą iki 14 d., Baltarusijos viza nebus privaloma – pakaks specialaus leidimo, kurį galėsite įsigyti „Gero laiko turizmo agentūroje“.  Sanatorijoje „Žemčiūžina“ gydomos kraujo apytakos, judamojo aparato bei jungiamųjų audinių, virškinimo, kvėpavimo ir nervų sistemos ligos.

Didelė dalis sanatorijų yra susitelkusios Minsko srityje. Tai suteikia galimybę ne tik pagerinti sveikatą, bet ir susipažinti su Baltarusijos sostine, kuri daugelį apsilankiusiųjų džiugina ypatinga švara, kultūros centrų, parkų ir sporto kompleksų gausa. Ypatingai turtinga yra Naručio kurortinė zona, nuostabiame ežerų ir pušynų krašte, vos 104 km. nuo Vilniaus. Kasmet sanatorijose prie Naručio ežero ilsisi šimtai tūkstančių svečių. Aplink jį įsikūrusios 8 sanatorijos ir keletas poilsio kompleksų, kurie laukia svečių ištisus metus: “Priozernyj”, “Naroč” , “Belaja Rus” – tai tik keli pavadinimai, kurie asociuojasi su sveiku poilsiu nuostabiame gamtos prieglobstyje.

Baltarusijos sanatorijas lietuviai yra pamėgę nuo seno. Jie renkasi gydymą bei poilsį Baltarusijoje dėl puikios medicininės bazės ir priimtinų kainų. Sanatorijų vadovai teigia, jog svečiai iš Lietuvos prieš porą metų sudarė 4 – 5 proc. visų poilsiautojų. Galime nesunkiai suskaičiuoti kiek lietuvių yra dėkingi Baltarusijos medikams ir gydomiesiems gamtos ištekliams už sustiprintą sveikatą. Beje, didžiąją dalį “Gero laiko turizmo agentūroje” parduodamų kelialapių, sudaro kelialapiai gydymui Baltarusijoje. Kai kurie klientai į pamėgtas sanatorijas vyksta ne vieną kartą per metus ir jau keletą metų. Poilsiui ir gydymui jis kasmet skiria nuo 7 iki 20 dienų. Pamanysite, jog per tokį ilgą laiko tarpą svetur galima mirti iš nuobodulio. Poilsiautojai kategoriškai su jumis nesutiktų. Norintiems pažinti šalį, organizuojamos ekskursijos autobusu, į kurias užsiregistruoti turėtumėte nuvykę į sanatorijas. Nuolat vykstantys šokių vakarai, įvairių atlikėjų pasirodymai, kino filmų peržiūros ir kt. pramogos, tikrai neleis nuobodžiauti. Nepaprastai smagu, kad ir vyresnio amžiaus žmonės turi galimybę pasilinksminti bendraamžių tarpe, o ponios gali kas vakarą dabintis savo gražiausiomis suknelėmis. Stebint šiuos smagiai šokančius žmones, nevalingai kyla mintis, kad pasakojimai apie kurortinius meilės romanus gal ir nėra visai “iš piršto laužti”…

Kodėl verta rinktis gydymą Baltarusijos sanatorijose?

Baltarusijos sanatorijų kelialapių kainos yra mažesnės nei Lietuvoje. Norintiems poilsiauti taupiai siūlome rinktis mažiau populiarų pavasario arba rudens sezoną – pasitaiko labai daug įvairių akcijų bei nuolaidų. Svečiai iš Lietuvos labai mėgsta Baltarusijoje pasinaudoti ir odontologo paslaugomis. Dantų gydytojo kabinetus rasite beveik kiekvienoje Baltarusijos sanatorijoje, o gydymo kainos čia yra gerokai mažesnės nei mūsų šalyje. Ir svarbiausia priežastis, dėl kurios vertėtų rinktis gydymą Baltarusijos sanatorijose – didelis aukščiausios kvalifikacijos gydytojų specialistų skaičius bei labai turtinga medicinos diagnostikos bei gydymo techninė bazė. Šiais privalumais nepaprastai didžiuojasi beveik visų aplankytų sanatorijų vadovai.

Ką turėtumėte žinoti prieš vykdami į sanatoriją?

Pirmiausia reikėtų nepamiršti, jog norint patekti į Baltarusijos respublikos teritoriją jums bus reikalinga viza arba leidimas be vizos atvykti į Gardiną. Tuo pasirūpins “Gero laiko turizmo agentūra”. Jeigu į sanatoriją atvyksite pasirūpinę išrašu iš savo ligos istorijos, tai labai palengvins užduotį sanatorijos gydytojams, skiriant jums reikalingą gydymą ir sveikatinimo procedūras. Jeigu jokių sveikatos sutrikimų neturite ir norite tiesiog pailsėti, sanatorijoje gydytojai jums pasiūlys profilaktines procedūras. Bet kokiu atveju į kelialapio kainą yra įskaičiuotas ne tik apgyvendinimas sanatorijose, 3 -5 kartų maitinimas, bet ir 3 – 5 procedūros per dieną. Kokią sanatoriją pasirinkti, kad pagal jūsų susirgimo tipą gydymas būtų veiksmingas, visada patars gydytojas arba sanatoriniu turizmu užsiimančios agentūros darbuotojai.  Daugiau informacijos apie sanatorijas Baltarusijoje, Lietuvoje ir kitose šalyse galite rasti www.sanatorijos.com arba sanatorijų internetinėse svetainėse. Seniai žinoma tiesa: “Sveikata – brangiausas mūsų turtas”. O turtą reikia saugoti… Būkite sveiki!